Hakkımda

1983 yılında Hollanda’nın Lahey kentinde dünyaya geldim. Kariyer hedeflerim doğrultusunda önce Mondriaan Koleji’nde Muhasebe Yönetimi, ardından da Lahey Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümlerini tamamladım. Üniversiteden Temmuz 2010’da mezun olduktan hemen sonra İngiltere’de Londra’da uluslar arası Purley dil okulunda İngilizce eğitimi aldım.

Akademik arka planımı pratikte güçlendirmek adına 15 yaşımdan itibaren iş hayatının içerisinde aktif olarak yer aldım. Farklı sektör ve farklı kültürlerden 150’yi aşkın müşteri portföyüne sahip bir mali müşavirlik firması olan EDU Financial Accounting’de 10 yıl boyunca gerek finans gerek personel bölümünde hizmet sundum.

İnsan Kaynakları (İK) alanına odaklanma tercihim doğrultusunda ilk olarak Rotterdam’da eğitim kurumları zinciri Albeda’da asistanlık görevini üstlendim. Sadece asistanlıkla yetinmediğim bu süreçte, kendilerine bağlı çalıştığım İK​ ​danışmanlarımın da güveniyle önemli projelerde yöneticilik yaptım. Hollanda’da İK alanında faaliyet gösteren herkesin bilmesi gereken bir proje sayılan ‘De Wet Verbetering Poortwachter’ bunlardan biriydi. ‘Hollanda İyileştirme Yasasına bağlı olarak, çalışanların kalıcı iş görememesi halinde yaşanacak süreçlerin yönetimini üstlendim. 

Eğitim ve deneyimimi ülkemde de sunabilmek adına Şubat 2013’te İstanbul’a yerleştim. Bu tarihten itibaren​ bilişim, mühendislik, ​reklamcılık, hizmet, ​tekstil, ​güvenlik, ​tele pazarlama ​ve daha pek çok farklı sektörden birçok firma ile çalıştım. 2017 yılından itibaren danışmanlık hizmeti veriyorum. Bu çerçevede kısa ve uzun bazlı projeler üstleniyorum. 

Sahadaki eğitim sürecim boyunca, ‘Aile Dizimi’ (*) denilince Türkiye’de ilk akla gelen isim olan Tuna Tüner’in asistanlığını yaptım. Dünyada ilk defa genogram altyapısı üzerine inşa edilen Kuantum Drama Koçluk eğitim programını yine Tuna Hoca’dan bu süreçte aldım. Yaşam koçluğuna yepyeni bir bakış açısı kazandıran bu anlayış, bizim ‘sistem’ olarak adlandırdığımız aileden yola çıkarak parça-bütün ilişkisi çerçevesinde bireye ayna tutmamızı sağlıyor. Bu yöntem sorunun kaynağına inerek yüzleştirmeyi ve çözüm sürecini başlatmamızı sağlıyor.

Eğitim ve deneyimlerim doğrultusunda amacım gerek kurumsalda gerek özel hayatta yaşadığınız sorunlarınıza sizinle birlikte çözüm üretmek. Belli bir firmaya bağlı kalmadan üstelik pek çok farklı sektörde çalışmam doğrultusunda sorunlarınıza daha geniş bir perspektiften yaklaşabileceğimi düşünüyorum.

Çift kültürde yetişmiş olmanın getirdiği avantajla hem Türk hem yabancı kültürlerle çok rahat iletişim kurabiliyor ve faydalı olabiliyorum. Gücümü çok kültürlülüğüme, başarımı samimiyetime borçluyum.

Doğru soruları yöneltip doğru seçimler yapmanıza aracı olmak istiyorum. Farkındalığınızı artırarak, kariyer ve insani ilişkiler konusunda cevap bulmakta tıkandığınız sorunlarda yardımcı olmayı hedefliyorum. Gerçek kimliğinizi keşfetmek ve varmak istediğiniz hedefe kılavuzluk etmek için hazırım. Ben içinizdeki potansiyele güveniyorum! Ya siz?


Eğitim ve Kurslar

2009 – devam etmekte
Hollanda Konsolosluğu üyesi

Nisan 2019 – devam etmekte
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, Spikerlik ve Sunuculuk / İstanbul

Ekim – Kasım 2018
Başkent İletişim Bilimleri Akademisi, Diksiyon ve Etkili Konuşma Kursu / İstanbul

Temmuz – Eylül 2018
Türkiye Yaşam Bilimleri Merkezi, Kuantum Drama Koçluk Eğitimi / İstanbul 
Bilimin farklı disiplinlerinden beslenerek insan psikolojisi, kişisel gelişim, koçluk alanlarında profesyonel bilgi ve becerilerimi artırmak adına eğitim aldım.

Eylül 2009 – Şubat 2010 
Marmara Üniversitesi, İletişim, Halk ve İlişkiler Fakültesi / İstanbul 
Erasmus Değişim Programı /Seçmeli Dersler; Reklamcılık, Stratejik iletişim ve Vaka Analizi, Kişilerarası İletişim, Kültürlerarası İletişim, Sosyoloji, Davranış Bilimleri, Genel Ekonomi

2007 – 2008
Lahey Üniversitesi, ​Talentontwikkeling (Yetenek Geliştirme Koçluğu)​ / Hollanda Sertifikalı Öğrenci Koçluk Programı 
Lise son sınıf öğrencilerine bireysel koçluk seansı; kendilerini tanıma, kendi yeteneklerini ve potansiyellerinin farkında olmaları ve bilinçli meslek seçimi yapmaları konusunda koçluk hizmeti verdim.

2006 – 2010
Lahey Üniversitesi – İnsan Kaynakları Bölümü Eğitim Komitesi aktif üyesi / Hollanda 
Öğrencilerin ortak öneri ve seçimleri doğrultusunda İK fakültesinin yönetiminde aktif olarak yer aldım. Öğrenciler ve fakülte yönetimi arasında köprü rolü üstlendiğim bu süreçte öğrencilerin ortak şikâyet ve isteklerini gözlemledim, bunlar doğrultusunda konseye öneri raporları sundum.

2006 – 2010
Lahey Üniversitesi, Eurasia Öğrenci Derneği aktif üyesi / Hollanda 
Üniversite öğrencileriyle iş insanlarını kaynaştıran ‘network’ toplantıları organize etmek ve yönetmek konusunda aktif çalıştım. Geziler ve etkinliklerin organize edilmesi konusunda da aktif rol aldım.

2006 – 2010
SBI Danışmanlık Şirketi Gönüllü Yardımcı / Hollanda 
Devlet destekli seminer ve eğitimlerin organizasyonunda görev aldım. Kişisel gelişim ve hedefler, radikalizm, namus kavramı, kadına yönelik şiddet gibi konularda eğitim organizasyonlarında asistanlık yaptım.

Mayıs 2008
Lahey Üniversitesi / Hollanda STAR-Mülakat Kursu