Referanslar

Zeynel Kesir
Kesir Mühendislik 
Şirket Ortağı, Yönetim Kurulu Başkanı

İnsan Kaynakları alanında 2016 yılından bu yana, Derya Hanım ile çalışıyoruz. ​Bizzat İnsan Kaynakları mutfağında yetişmesi​ ve İK alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra, aynı zamanda Hollanda’da sürdürdüğümüz projenin süreç sorumlusuydu. 26 kişilik ekibimizin Hollanda’ya giriş vizelerinin ve çalışma izinlerinin alınması ve bununla birlikte gerekli olan tüm ince detayları düşündü ve sorunsuz bir şekilde süreci yönetti. Ekibin Hollanda’da çalışabilmesi için gerekli olan işgüvenliğiyle ilgili sertifikalı eğitimleri büyük bir titizlikle araştırdı, organize etti ve tüm bu sürecin takibini bizzat kendisi üstlendi. ​İşini daima sahiplenerek yaptığını bize hissettirdi.

Hollanda ve Türk ekinleri başta olmak üzere çok kültürlü bir ortamda yetişmenin avantajı​ bir yana, girişken ve araştırmacı yönünün bu projede başarılı olmasına büyük etken olduğunu düşünüyorum. ​İşindeki profesyonelliği ve insan ilişkilerinde iyi olması​ da onu öne çıkaran özellikler arasında sayılır.

Söz konusu icra ettiği işi, şirketin menfaatini korumak veya personellerin memnuniyeti sağlamak olduğunda Derya Hanım kendi fikrini söylemekten asla çekinmeyen biridir.​ ​Bütün bu olumlu özelliklerinin yanı sıra, insan kaynakları kökenli olması ve iş çevresinde sevilen bir insan kaynakları yöneticisi olmayı başarması göze çarpan büyük bir artı.​ Derya Hanım işten ayrıldıktan sonrada bizlerden gerektiği zaman desteğini asla esirgememiştir. Kendisine hizmetlerinden dolayı tekrar teşekkür ederiz.

Elvan Düzdaş 
EDUFA Accounting
Şirket Sahibi, Mali Müşavir

Derya’yı yaklaşık 20 yıldır tanıyorum. Kurumuma stajyer olarak başladı. Staj döneminin bitiminde kendisine iş teklifinde bulundum ve kabul etti. Böyle başladı ve sonunda yaklaşık 10 yıl birlikte çalıştık​. Öğrenmeye odaklı, hırslı ve profesyoneldi. İşini içtenlikle ve kendi işi gibi sahiplenerek yapardı. Kısa zamanda müşterilerle bir bağ kurmayı başardı, kendini çok sevdirdi.​ Müşteri ilişkilerinin çok güçlü olması, sorumluluk üstlenmesi işlerimi hafifletiyordu. ​Kendisine son derece güvenir, yokluğumda yönetimi gönül rahatlığıyla kendisine devrederdim. Yoğunluk, stres ve kriz yönetimi konusundaki yetkinliğini özellikle vurgulamak isterim.​İşlerin daha verimli ve daha akıcı olması konusundaki fikir ve önerileri bize zaman kazandırıyordu. ​Müşteri memnuniyetini sağlamak için elinden geleni yapar ve bu yüzden olsa gerek en zorlu müşterimiz bile kendisini çok severdi. ​Gerek personellerle ilgili gerekse müşterilerimizle ilgili konularda kendisiyle müzakere ederdim. Bizden ayrılmasına hepimiz çok üzüldük ve hâlâ eksikliğini hissettiğimizi söyleyebilirim.

Bryan John Walker
Online Coachcentrum
Şirket Ortağı, Eğitmen & Koç

Derya Hanımı, hem günlük hayatında, hem de iş alanında tanıma fırsatım oldu. İş alanında karşılaşmam onun ​Lahey Üniversitesi Talentontwikkeling bünyesindeki projemizde Öğrenci Koçluğu (mentorluğu) yaptığı dönemde oldu. Bu projeyle, son sınıf lise öğrencilerinin kendilerini tanımaları ve kendilerine uygun, doğru meslek seçimi yapmalarını amaçlıyorduk. ​Derya bu görevi kendisine özgün olan bir şekilde, yani öğrencilerle gerçek bir bağ kurarak, başarıyla tamamladı.

Kendisinin öğrencilerle olan bağını gördükçe mutlu oluyor ve benim takımımda olduğu için gurur duyuyordum. Derya’nın içtenliğini, dürüstlüğünü, samimiyetini, özgünlüğünü ve profesyonelliğini günlük alanda da yaşama fırsatım oldu.​ Kısacası; Derya Hanım, özüyle, kişiliğiyle ve nitelikleriyle çok olan biri!